Kim jestem?

 

Skąd pomysł na tworzenie sztuki? Czym zajmuję się poza wyplataniem i obróbką drewna? Jakie wartości są dla mnie ważne? Na te i kilka innych pytań odpowiedź znajdziecie poniżej. 

 

Historia powstania String and Wood Art

Na początku był kłębek

Pomysł na rozpoczęcie swojej przygody z techniką string art oraz obróbką drewna powstał pod koniec 2017 roku, kiedy to utworzyłem swoje pierwsze dzieło. Był to zwykły, nie robiący furory balonik, jednak dla mnie znaczył on bardzo wiele… Stał się pomostem pomiędzy moim ówczesnym życiem, a odkryciem nowego pochłaniającego hobby, które stało się częścią każdego mojego dnia.

Wszystkim nam powinny przyświecać pewne zasady. Być może zastanawiasz się teraz skąd ta nagła zmiana tematu. Otóż ja także żyję wyznając pewne wartości. Tak było, jest i będzie. Postanowiłem wykonywać swoje dzieła, na ile to tylko możliwe, z drewna odzyskiwanego lub stosując takie jako podłoże. Wynika to z dwóch powodów:

• Wykorzystywanie świeżego drewna napędza wycinanie lasów, a jestem zwolennikiem ochrony natury.
• Każda odzyskana deska posiada swoją niesamowitą historię, którą z chęcią opowiem przy okazji konkretnego produktu.

Uważam, iż warto żyć według trendu no waste oraz upcycling, gdyż pozwala to na stworzenie, w tym przypadku, unikatowych dzieł oraz postępowanie w zgodzie ze środowiskiem naturalnym.

Kłębek
Dłuta

W 2018 roku powstał pomysł o założeniu sklepu String and Wood Art. Wynikało to głównie z chęci podzielenia się swoją twórczością z innymi, jednak nie oszukujmy się, nie był to jedyny powód.

Wszystkie przedmioty ukazujące się w sklepie String and Wood Art są wykonywane własnoręcznie. Większość z nich umieszczona została na specjalnie przygotowanym do tego celu drewnianych deskach pochodzących z odzysku, wykorzystując do tego przeróżne metody, o których będzie jeszcze mowa na blogu.
W sklepie String and Wood Art ukazują się i nadal będą produkty tworzone w bardzo wielu stylach i konwencjach, między innymi: vintage, klasycznym lub nowoczesnym.

Wykorzystywać można je jako prezent przy okazji wielu okoliczności.
Bez problemu mogę również wykonać dzieła spersonalizowane, według własnego projektu lub zaproponowanego przez klienta – pomóż mi spełnić swoje marzenia;)

Dzieła te wyśmienicie pasować będą jako dekoracje do domu. Zapewnią one dopełnienie harmonii oraz czynnik wpływający na poprawę rodzinnej atmosfery.

 

P.S. Posługuję się hashtagiem #stringandwoodart – śledź go w różnych mediach społecznościowych by być na bieżąco.

Stwórzmy razem coś wspaniałego

Współpraca

Chętnie nawiążę współpracę z producentami półproduktów oraz materiałów przeze mnie wykorzystywanych.

Nasze porozumienie może dotyczyć różnych kwestii:

– umieszczenie na stronie artykułu sponsorowanego o Twoim produkcie, po wcześniejszym jego przetestowaniu,

– reklama krzyżowa z innymi twórcami,

– przeprowadzenie warsztatów na temat wykonywania obrazów techniką string art lub dotyczących obróbki i przygotowywania drewna, 

– dokonanie testu sprzętu i stworzenie jego recenzji w formie opisowej lub wideo,

– pomoc początkującym w założeniu i rozwoju warsztatu narzędziowego oraz w doskonaleniu umiejętności. 

Jeżeli uważasz, że razem możemy zdziałać więcej – nie krępuj się i napisz do mnie. O ile wpadłeś na inne pomysły – również zachęcam do kontaktu. Na pewno dojdziemy do porozumienia. 

Tworzy dla Was

Mój skromny jednoosobowy zespół

Za dnia inżynier i pasjonat przeróżnych sztuk pięknych (mniej lub bardziej). Po zmroku obmyślam kolejny plan na podbój świata ;). W wolnym czasie – o ile taki mi się przytrafia – lubię zwiedzać oraz oglądać filmy (szczególnie horrory). 

Moje zdjęcie_2

Wojciech Sikorski

Żeglarz, ster i ryba tej pracowni

 

Kontakt

Życzenia albo zażalenia?

Napisz co sądzisz o obejrzanej tutaj sztuce.
Twoja opinia ma dla mnie duże znaczenie.