Przyszła pora, aby po raz pierwszy zaprezentować na tej stronie pojedyncze dzieło. Jest to obraz wykonany techniką string art – „Krwawiące słońce”. Praca została stworzona na szczególne zamówienie. Jej  wykonanie pochłonęło trochę czasu, jednak efekt końcowy zadowolił nawet tak wybredną osobę jak ja ?

 

Krwawiące słońce

 

Kolory

Połączenie czerwonego i żółtego koloru nie jest tutaj przypadkowe. Pierwszy z nich symbolizuje przede wszystkim odwagę i pasję, ale również pewność siebie. Drugi jest natomiast odzwierciedleniem optymizmu i szczęścia. Jest to także jeden z kolorów życia. Oba są niezwykle energetyczne, dzięki czemu znakomicie się uzupełniają. Trzeba też pamiętać, iż oba są kolorami podstawowymi, stanowiącymi bazę do uzyskiwania innych kolorów. Ważny jest też fakt, iż należą one do barw ciepłych, co wpływa na odczuwanie entuzjazmu podczas oglądania danej pracy.

 

Kształt

Z drugiej strony mamy również bardzo specyficzny kształt – koło. Jest to właściwie multiplikacja koła. Figura ta jest z kolei symbolem doskonałości, harmonii, równowagi oraz wieczności. Stanowi też swego rodzaju ochronę przed demonami.

 

Krwawiące słońce

 

Dzieło tego typu bez problemu wpasuje się w upodobania osób ceniących dokładność oraz lubiących geometryczne kształty. Również osoby fascynujące się symboliką tego co nas otacza będą miały swego rodzaju gratkę.

A wy jakie kolory lubicie? A może użylibyście innej kombinacji barw? – napiszcie o tym w komentarzu.

 

Krwawiące słońce

 

Po więcej zdjęć zapraszam do galerii:

Przejdź do galerii

Pozdrawiam serdecznie!

Krwawiace slonce