Witam wszystkich bardzo serdecznie. Cieszę się niezmiernie, że jesteście tutaj i czytacie to co mam do przekazania. Dużo to dla mnie znaczy, gdyż świadczy o zaufaniu oraz chęci poświęcenia przez Was prywatnego czasu – doceniam to, wobec czego nie będę przedłużał. Odpowiem dzisiaj na kilka pytań, które być może przybliżą charakter działania Pracowni tym, którzy nie mieli z nią na razie zbyt wiele do czynienia.

Na czym polega działalność pracowni String and Wood Art? 

Podstawowy cel to szerzenie idei rękodzieła. Dotyczy to wszystkich, nie tylko tych, którzy nie mieli z tą dziedziną nigdy nic wspólnego, ale też tych, którzy zajmują się tym powiedzmy – na co dzień. Pojęcie to obejmuje bowiem swoim zakresem tak wiele różnych technik, że jeden człowiek nie jest w stanie się nimi wszystkimi zajmować, przez co bardzo często o niektórych po prostu mógł nie słyszeć lub znane mu są tylko zdawkowe informacje.

Czy zajmuje się pracownia String and Wood Art?

Jak sama nazwa wskazuje, podstawą działania stanowią nitka oraz drewno. Zaczęło się właśnie od string artu, czyli techniki wyplatania obrazów na gwoździach wbitych w drewno – tajniki tej dziedziny zostaną przybliżone w przyszłości. Z zakresu drewna spotkamy się tutaj ze ściennymi dekoracjami oraz rzeźbami wolno stojącymi. Nie byłbym jednak sobą, gdybym nie spróbował czegoś innego. W ten oto sposób pojawiły się tu obrazy akrylowe, zarówno malowane standardowym sposobem, jak również wylewane. Wspomnieć trzeba też o pirografii, która początkowo miała być tylko delikatną odskocznią, jednak na tyle przypadła mi do gustu, iż stanowi powoli jeden z trzonów Pracowni.

Jakie wartości kierują mną w kontekście rozwoju Pracowni?

Od dziecka starałem się żyć w zgodzie z naturą. Nie oszukujmy się, nie jest to możliwe w pełni w tak szybko rozwijającym się świecie. Każdy z nas może jednak robić tyle co jest w stanie – to i tak będzie dużo. Próbuję wobec tego w ramach Pracowni minimalizować ilość powstających odpadów, a co więcej, odzyskiwać to co tylko możliwe. Duża ilość drewna stosowanego przy pracach pochodzi z rozbiórek lub została po prostu uratowana przed spaleniem. Nie oznacza to jednak, że jest w kiepskim stanie. Posiada natomiast swoistą historię zapisaną w swej strukturze poprzez przeróżne nacięcia czy wgłębienia.

Co w planach na bliższą i dalszą przyszłość?

Poza rozwijaniem umiejętności w przybliżonych powyżej technikach, na pewno znajdzie się miejsce na coś nowego. Postaram się odsłonić piękno starych mebli poprzez ich renowację. Wykonywać będę dekoracje ścienne w duchu leśnym przy pomocy darów natury, jak również nieco bardziej nowoczesnym stylu, wykorzystując żywicę. Pojawi się także wiele wpisów na temat tworzenia własnych farb oraz innych produktów, które przysłużą się nam w warsztacie.

To tyle tytułem wstępu. Mam nadzieję, że Was nie zawiodę i że będziecie odwiedzać tę stronę oraz szerzyć ją wśród swoich znajomych jako inspirację do działania, jak również ciekawą dla oka galerię.

Dziękuję jeszcze raz za poświęcony czas i mam nadzieję, że spotkamy się tutaj ponownie ;)!