W zeszłym tygodniu przybliżany był jeszcze temat string artu w postaci przeróżnych, jednak równie pięknych kotów oraz metod postarzania drewna. W tym tygodniu zajmiemy się inną techniką. Mianowicie akrylowymi obrazami powstającymi poprzez umiejętne wylewanie farby. Słowem wstępu chciałbym zaprezentować jedną z prac, a w kolejnym poście przedstawić kilka technik, jakie wyróżnia się w przypadku akrylowych obrazów wylewanych.  

 

Akrylowe obrazy - zwierciadło wspomnień

 

Pracą, którą chciałbym się w tym tygodniu podzielić jest Zwierciadło wspomnień. Praca ta nie była pierwszą, którą wykonałem w zakresie akrylu wylewanego, jednak uzyskała ona bardzo dobre wyniki popularności w sieci. Stworzono ją z bogatej palety jedenastu barw, dzięki czemu uzyskane zostało wrażenie dużej ilości kontrastu.

 

Akrylowe obrazy - zwierciadło wspomnień

 

Zwierciadło wspomnień – przygotowanie

 

Po przygotowaniu każdego z kolorów, umieszczono je w dwóch kubkach. Następnie po odpowiednim ustawieniu płótna rozpoczęto wylewanie zawartości pojemników. Przydatne jest bowiem niewielkie pochylenie dla lepszego rozprowadzania farby. Podczas wylewania należy uważać, by zbytnio się nie pospieszyć. Faza to powinna przebiegać bardzo powoli – im wolniej, tym ciekawsze i bardziej urozmaicone kształty uda się uzyskać. Dobrym sposobem jest także przemieszczanie dłoni wylewającej od prawej do lewej strony w zakresie kilku centymetrów lub do przodu i do tyłu (dystans 2-3 centymetrów). Wówczas uzyskamy kształty takie jak na zawartych w tym wpisie zdjęciach. Należy jednak być czujnym i skoncentrowanym, gdyż wylewanie dwóch kubków jednocześnie nie jest proste. Konieczne jest kontrolowanie obu pojemników na raz. Jednak gwarantuję, że po chwili silnego skupienia uda się to opanować, a po zakończeniu pracy przebiegnie przez nasz umysł myśl o zastosowaniu trzech kubków (przynajmniej tak było w moim przypadku;)). Formy konserwacji powierzchni zewnętrznej obrazy akrylowych przedstawię w jednym z kolejnych wpisów. Dodam tylko, że w tym przypadku użyty został lakier w płynie.

 

Akrylowe obrazy - zwierciadło wspomnień

 

Obraz jest bez wątpienia jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny. Tego można być pewnym. Patrząc na moje obecne akrylowe obrazy wylewane stwierdzam, iż to dzieło bez wątpienia znajduje się na podium – czy na najwyższym ze stopni, tego już nie zdradzę.

 

A Wy lubicie tworzyć akrylowe obrazy wylewane? Jak Wam się podoba to dzieło? Coś byście w nim zmienili? Dajcie znać w komentarzach.

 

Pozdrawiam serdecznie!